ULTRALEHKÝ UNIVERZÁL

Úzký trail začíná pomalu klesat do údolí a mně čeká poslední sjezd po celodenní šichtě za řidítky. Prsty na brzdách se nemůžou dočkat dalšího nášupu při dlouhém sjezdu, který slibuje slušnou odměnu za potem vykoupené výškové metry. Ještě než se pustím mezi nízkou kosodřevinu, vytahuji z batohu lehkou větrovku. Do kopce to v dlouhém triku šlo v pohodě, ale při cestě dolů tělo vychladne. Navíc začíná klesat teplota a ani o větru se už nedá říct, že příjemně chladí.

Pokud bych měl vybrat produkt, který se mnou z naší nabídky cestuje nejčastěji, bude to bunda JORAH. Jakmile si nejsem jistý počasí, putuje automaticky do batohu, popřípadě rovnou na mě. Díky minimální váze a rozměrům po sbalení ji nacpu v batohu téměř kamkoliv.
Její skutečné benefity ale vidím v použitém materiálu. Skvěle chrání proti pronikání větru, zároveň výborně dýchá a neskutečně rychle schne. Vysoká prodyšnost je ale daní za často preferovanou vlastnost - voděodolnost. Úprava materiálu sice lehké mrholení na chvíli zvládne, pro vydatnější déšť je ale potřeba hledat v jiných cenových kategoriích. Na druhou stranu ale nemusím bundu sundávat ani při větší zátěži, protože nehrozí kondenzace vody na vnitřní straně - častý jev např. v zimě.

Kromě jízdy na kole ji rád vytáhnu v chladném počasí na běhání. Většinou kombinuji s dvěma triky - jedno lehké s krátkým a jedno silnější s dlouhým rukávem. Při teplotách lehce nad nulou a mém volnějším tempu je v bundě příjemně. Kapuci moc nevyužívám, maximálně když se výrazně zhorší počasí, zejména při silném větru. Pokud je schovaná v límci, pořádně o ní nevím. Pro puntičkáře je možné bundu zabalit do malého obalu připevněného z vnitřní strany bundy. Dobrá věc pro přehlednější organizaci věcí v zavazadle. 

Bunda je unisex, střih tedy není moc vypasovaný na tělo a pro někoho možná zbytečně volnější. Já při své výšce cca 190 cm nosím velikost L. Rukávy by mohly být ještě krapet delší, problém s tím ale nemám. Pokud hledáte lehkou bundu pro širokou škálu podmínek, můžu JORAH jedině doporučit.

  • PLUSY

+ nízká váha

+ vysoká prodyšnost

+ větruodolnost

+ skvělá poměr cena/výkon 

  • MÍNUSY

- nízká voděodolnost

Líbil se článek?