Na kole s dětmi

Dlouhé zimní měsíce konečně pomalu střídá sluníčkem prozářené jaro a venkovní teploty přímo vybízejí všechny milovníky přírody, aby vyrazili za svojí oblíbenou sportovní aktivitou. Jednou z těch ve světě nejpopulárnějších je cyklistika. Není se tak čemu divit, že na silniční, horská, krosová i jiná kola pravidelně usedají ženy i muži; děti i senioři, aktivní i pasivní sportovci, prostě všichni ti, které spojuje láska k jednostopému vozidlu poháněnému lidskou energií :)

POHODLÍ

Elastické šortky jsou vybaveny komfortní cyklovložkou z Coolmax® materiálu, obdobně jako jejich dospělý ekvivalent - na delší výpravy tedy naprostá nezbytnost. Praktickým detailem je zakončení nohavic na vnitřní straně páskou se silikonovými body, které zabraňují vyhrnování. Riziko, že si vaše děti budou během výletu stěžovat, že je někde něco škrtí nebo tlačí se tak snižuje na minimum, tedy alespoň to způsobené nevhodným oblečením.

Snad každý se v dětství učil jezdit na kole a první zatáčky na odrážedle nebo šlápnutí do pedálů v mnohých probudilo lásku na celý život. Pravdou je, že pro nás, rodiče, mohou být cyklovýlety s dětmi ze začátku spíše zkouškou trpělivosti než fyzické připravenosti. Stále se ve výsledku jedná hlavně o skvěle společně strávený čas, na který rádi a s úsměvem vzpomínáme. 

Co se týče vybavení, je cyklistika poměrně nenáročným sportem. Stačí vám kolo a alespoň základní ochranné pomůcky (minimálně cyklistická helma), které by měly patřit do povinné výbavy každého svědomitého cyklisty. Na druhou stranu, snaha dětí podobat se svým rodičům nekončí jen u opakování jejich zlozvyků 

Po  vzoru cyklistických profíků jsou kapsy umístěny na zadním díle dresu. Pohodlně pojmou jak větší množství šišek, kamínků, šnečích ulit i dalších darů přírody nalezených u cesty, tak kapesníky nebo ovocné tyčinky, které zde však zpravidla vydrží pouze do té doby, než na kola nasednou.

BEZPEČÍ

Pádům z kola se občas bohužel nevyhneme a u dětí to platí dvojnásob! Suvenýr z výletu v podobně odřených dlaní si nechce dovést snad žádné dítě ani rodič. Proto řadíme cyklorukavice hned po helmě za naprosté „must have“ každé cyklistické výbavy. Barevně se dají vyladit k dresům, což určitě maminky a malé parádnice náležitě ocení. Reflexní prvky na dresech, šortkách i bundě navíc zlepšují viditelnost malého jezdce při špatných světelných podmínkách.

OCHRANA

Lehkou větrovku by měl mít doma každý, kdo alespoň jednou za čas vyráží ven za účelem aktivního pohybu. Opět totožný materiál jako u dospělé verze s možností sbalení do malého obalu, v barevných kombinacích pro holky i kluky. Odolává větru a díky výborné prodyšnosti ji není nutné svlékat při každém vykouknutí sluníčka. S váhou 75 g se ztratí v každém batohu a při náhlé nepřízni počasí bude vašim spolehlivým zachráncem. Recenzi na její dospělou variantu si můžete přečíst zde.

Ať už vyrážíte na cyklovýlety v jakémkoliv vybavení a bez ohledu na vzdálenost, kterou jste společně s dětmi zdolali, nejdůležitější stále zůstává výsledný pocit ze společně strávených chvil. Na nás pak je přidat k tomu trochu pohodlí a praktických detailů, které dokážou tento pocit ještě více zpříjemnit. 

Líbil se článek?