Jak správně vybrat a nosit cyklošortky

Dříve pouze součást cyklistické výbavy, dnes stále více módní záležitost. Šortky na kolo už dávno nejsou jen praktickou součástí cyklistického outfitu a zejména ženy kladou stále větší důraz na jejich design. Stále však platí, že bychom se při výběru správných cyklo šortek měli primárně soustředit na jejich funkční vlastnosti. Právě ty totiž ovlivňují pohodlí na kole a častokrát vám mohou doslova „zachránit zadek“.

Vzhledem k vysoké poptávce po cyklistickém oblečení nabízí současný trh hned několik různých variant cyklokalhot v závislosti na jejich délce, střihu, pohlaví nebo druhu cyklistiky, ke které jsou určeny.


Svého favorita si tak může najít opravdu každý. Ať už je vaší volbou kterákoli z dostupných variant, vždy je nutné, aby byl materiál dostatečně kvalitní, elastický a dobře odváděl pot. Cyklokalhoty by tak měly být vždy vaší druhou kůží a ploché švy jejich samozřejmostí.

Ač se to zdá některým stále k nevíře, jednou ze základních podmínek pohodlného cyklovýletu je jezdit tzv. "naostro“. Spodní prádlo vám totiž může způsobit nepříjemné opruzeniny a odřeniny.

Cyklistické kraťasy s vložkou: pohodlí v cyklistickém sedle pro ženy i muže

Cyklistické kraťasy se od těch klasických liší vnitřní vložkou s výstelkou. Tu je třeba odlišovat jak podle náročnosti trati, tak pohlaví. Rekreační cyklisté si vystačí s vyšší výstelkou, zatímco výkonnostní s tou nižší.


Uvědomíme-li si zcela evidentní rozdíl anatomické stavby mužského a ženského těla, který není nutné více rozebírat, nepřekvapí nás, že tvar cyklovložky se značně liší – pánské cyklo kraťasy mají delší cyklovložku, kdežto dámské cyklo kraťasy zase širší. To je také důvod, proč na trhu nelze pořídit unisexové cyklistické šortky a vždy se vyplatí pořizovat ty z kategorie pro vaše pohlaví.

PÁNSKÉ CYKLISTICKÉ KRAŤASY   DÁMSKÉ CYKLISTICKÉ KRAŤASY DĚTSKÉ CYKLISTICKÉ KRAŤASY

 

 

Elastické cyklistické kraťasy jsou nikdy nestárnoucí klasikou

Elastické cyklistické kraťasy jsou naprostou stálicí v sortimentu cyklistického oblečení. Mimo těch klasických lze pořídit také ty se šly (MOEZ), které lépe kryjí záda, za to je s nimi obtížnější manipulace, pokud si například zrovna potřebujete odskočit.


Obě varianty mají nepřeberné množství výhod, avšak zejména pro většinu žen jednu velkou nevýhodu. Materiál a střih je přizpůsoben tak, aby co nejlépe kopíroval cyklistovo tělo a plnil funkční vlastnosti, avšak za cenu toho, že zvýrazňuje pozadí a mnohé ženy tak mají s jejich nošením problém.

MTB šortky: Praktické 2v1 řešení pro cyklistiku i běžné nošení

MTB šortky (mountain bike) jsou něco, na co rozhodně doporučujeme zaměřit pozornost. Jednoduše řečeno se jedná o 2v1 kombinaci volných cyklistických šortek a odnímatelných vnitřních síťovaných cykloboxerek s Coolmax výstelkou.


Během několika sekund tak můžete mít z cyklistických šortek skvěle vypadající kraťasy na běžné nošení. A jako příjemný bonus zcela jistě oceníte i jejich volný střih, který lichotí každé postavě.

MTB OBLEČENÍ

3/4 cyklistické legíny a sukně s výstelkami

Další variantou, která je oblíbená taktéž mezi ženami jsou 3/4 cyklistické legíny. Na první pohled byste nepoznali rozdíl od klasických 3/4 legín, nicméně se nenechte zmást.


Coolmax výstelka je to, co je odlišuje a na co nedáte nedopustit hned při prvním svezení. Vaše kolena navíc budou vždy v teple a chráněny. Na závěr tu máme ještě tip pro cyklistické parádnice. Už ani výlet na kole v sukni totiž není žádné tabu. Uvnitř elegantně vypadající sukně jsou taktéž všité boxerky s výstelkou, která zaručí vaše pohodlí.

Cyklistické spodní prádlo: Neviditelný pomocník pro vaše pohodlí

V případě, že se za žádnou cenu nechcete vzdát svých oblíbených legín nebo volných šortek, nabízí se ideální řešení v podobě cyklistického spodního prádla určeného přímo na cyklistiku. Budete moci na kolo vyrazit ve svém oblíbeném sportovním oblečení a díky antibakteriální výstelce si vyjížďku užijete v pohodlí a bez nepříjemných následků.

CYKLISTICKÉ SPODNÍ PRÁDLO

 

Nabídka cyklistického oblečení již dávno není omezená jen na jeden druh kalhot. Nejste-li příznivci cyklistické klasiky, vsaďte na některý ze zmíněných moderních vychytávek.

 

V případě, že si nevíte rady, nebojte se na nás obrátit. Důležité totiž je nejen aby vaše cyklistické oblečení mělo funkční vlastnosti, ale také, abyste se v něm zároveň cítili pohodlně. Vaše cyklovýlety pak získají zcela jiný rozměr a zážitky z nich budou ještě o kus příjemnější.

Co je Coolmax výstelka?

Coolmax je funkční technický materiál, jehož největší výhodou je rychlý a efektivní odvod potu. Vlákno přitom transportuje pot směrem od těla na povrch látky, kde se odpařuje a nedochází tak v nasátí potu do vlákna. Právě proto patří mezi nejvyhledávanější materiály k výrobě spodního prádla, ponožek, cyklistických dresů atd. Výstelka z Coolmax materiálu má antibakteriální stélku, tudíž se nemusíte bát případného zápachu ani ježdění naostro. Všitá vrstva dokáže absorbovat nárazy a otřesy a předchází bolestem pánve.

Líbil se článek?