JAKOU ZÁKLADNÍ VRSTVU ZVOLIT V ZIMĚ?

 

Po dlouhém a mírném podzimu začínáme cítit, že nám zima klepe na dveře. Teploty klesají, dny se krátí a večery jsou temnější. Pro mnohé z nás to znamená, že je čas vylovit své teplé pletené svetry a zakopat se pod hory dek. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje skrytý a občas nedoceněný superhrdina, který vám může v těchto mrazivých měsících výrazně zpříjemnit život? Říkáme mu TERMOPRÁDLO a jeho hlavními zbraněmi jsou schopnost dostat pot co nejrychleji od pokožky, zůstat za každých okolností suchý a ideálně přitom ještě dostatečně hřát. Své kvality dává na obdiv až při zvýšené fyzické aktivitě a zejména pak po ní, vždy se na ně však můžete stoprocentně spolehnout.

 

Ovšem stejně jako Superman umí létat, Hulk je proklatě silný a Iron Man je zase neobyčejně chytrý, tak i vlastnosti jednotlivých typů termoprádla se liší a tím pádem se hodí na různé aktivity i do různých přírodních podmínek. Některé lépe hřeje, jiné zas rychleji schne, jedno je určeno do vysokých mrazů a jiné zase unosíte celoročně. Výběr termoprádla se tak stává větší výzvou než párování ponožek po praní. V naší nabídce najdete čtyři základní typy termoprádla, jejíchž přiblížení vám může výběr výrazně usnadnit:

 

SEAMLESS PRO VYSOKÝ VÝKON

 

Seamless nebo chcete-li bezešvé termoprádlo vyniká díky malému množství švů a extra elastickému materiálu, který se přizpůsobí každé postavě a stane se doslova vaší druhou kůží. Díky přilnavosti ještě zefektivní odvod vlhkosti a jako bonus také rychle schne. Polypropylen zajišťuje odolnost vůči bakteriím a materiál díky tomu lépe odolává zápachu. V kombinaci s nízkou hmotností to z něj dělá jasného adepta na extra fyzicky náročné aktivity po celý rok.

 

DRTIČ MRAZU

Silnější materiál v kombinaci s jemným počesáním na vnitřní straně výrazně pomáhá odvodu potu a zároveň zajišťuje perfektní tepelnou izolaci. Termoprádlo se tak skvěle hodí do nízkých teplot, na turistiku, sjezdové lyžování nebo venkovní technické práce. Oproti seamless však není tolik pružné a je tak potřeba lépe vybírat velikosti, aby co nejlépe přilnulo k vaší pokožce, přizpůsobilo se pohybu a bylo vám příjemné na dotek.

 

ZIMNÍ VŠEUMĚL

Skvělý poměr ceny a výkonu. To je termorpádlo vyrobené z materiálu, který není tak silný, ale na vnitřní straně je opět jemné počesání. To přispívá k izolaci tepla, které vaše tělo vytvoří, a efektivnímu odvodu potu pryč od pokožky do dalších vrstev. Termoprádlo doporučujeme na turistiku, procházky nebo lyžování.

 

SÍLA PŘÍRODNÍ VLNY

Vlna merino zažívá v posledních letech velký boom ve výbavě trekařů a sportovců obecně. A nutno říct, že zcela oprávněně! Pokud totiž hledáte něco, co vás v zimě udrží opravdu v teple, pak s termoprádlem z merino vlny nemůžete šlápnout vedle. Nejen, že má skvělé hřejivé vlastnosti, ale je zároveň i lehké a měkké. Jako většina přírodních materiálů je navíc antibakteriální a skvěle eliminuje nežádoucí pachy. Pokud tedy jako první vrstvu na zimní sporty zvolíte termoprádlo z merino vlny, jediné, co budete cítit, bude příjemné teplíčko. A to i při opakovaném nošení. Pro rychlejší odvod potu jsme navíc merino vlákno doplnili o dvojitou sílu v podobě Coolmax®.