Bežecký set Klimatex - šortky IRIME a triko BARBET

U letního běžeckého oblečení jsou důležité především dvě věci – aby nás nikde nedřelo, neškrtilo a abychom v něm vypadali dobře. Obě tyto vlastnosti triko i kraťasy splňují. Triko je vyrobeno z příjemného elastického materiálu. V podpaží ale neškrtí a nedře ani po delším běhu. Navíc, díky obepnutému střihu se perfektně hodí pod běžeckou vestu, protože se nikde nic neshrnuje a netlačí. Kraťasy jsou naopak volnější. Zde se o šetrnosti ke kůži mluví těžko, protože u nich nenajdeme všité spodní prádlo a musíte je tak nosit s vlastním. To ale na druhou stranu dává možnost vícero kombinacím. Vzhled trika a šortek spolu ladí a výrazná růžová se pěkně doplňuje s decentní šedou.

Původní recenzi ze Světa běhu najdete zde
Triko ani šortky svou hmotností nepřesahují 100g, co je zařazuje mezi ultralehké oblečení vhodné do parných letních dnů. Navíc pokud rádi cestujete s minimem oblečení, tohle vám skutečně nezabere moc místa a navíc se bude hodit nejen na běh, ale klidně i na podvečerní procházku u západu slunce.

Triko BARBET

Je vyrobeno z jemného materiálu, který je příjemný na kůži, nikde nedře a netahá. Navíc je opatřeno barevně odlišenými panely z prodyšné síťoviny, které nejen dobře vypadají, ale i lépe odvádějí pot. Zadní díl trika je prodloužený, takže se nebude vytahovat nad šortky a je šitý plochými švy. Ty jsou už u Klimatexu starým dobrým kamarádem, na kterého lze spolehnout – triko tak perfektně sedí, nikde nedře a neřeže. Reflexní prvky jsou taky už samozřejmostí, takže vás na pozdním letním výběhu uvidí už z dálky a vy budete mít čas natáhnout krok, aby to vypadalo, že trénujete minimálně na olympiádu.

Šortky IRIME

Podobně jako triko, jsou ultralehké a ultrajemné. Po bocích mají vsazenou síťovinu, která je činí pružnější a prodyšnější. Někomu by se mohli zdát šortky prodyšné až příliš, nejsou totiž vybaveny vnitřními kalhotkami. Na druhou stranu to však dává možnost kombinovat šortky se spodní vrstvou vybrané délky a materiálu, takže se budou šortky hodit třeba i na podzim s ¾ legínami. Pružná guma v pase a šňůrky na dotažení v případě nouze, zajistí dobrý fit, kapsa na zadní straně zase místo pro klíče a nezbytné drobnosti.

Design

Věděli jste, že v roce 1959 se do anglického slovníku dostal pojem “athleisure”? Označuje se jím styl oblékání, kdy se původně sportovní oblečení stává doplňkem každodenní módy, aktuálně jsou prý sportovně oblečení lidé ochotni utrácet víc peněz než ti v košili a saku. Zdá se však, že athleisure zapůsobil i opačním směrem a tak se to běžné, sportovní oblečení, dnes dělá se zřetelem na to, že i sportovec se chce cítit krásně a výjimečně, byť z něho nebo z ní kape pot. Klimatex staví na minimalistickém a jednoduchém designu, takže u šortek si při pozornějším prozkoumání všimnete kytičkovaného potisku, oranžové detaily zas hezky ladí s barevnými panely na triku.

Prodyšnost

Odstaveček prodyšnost je takový jako i jeho název – prodyšný. Nejde k tomu napsat nic víc, jenom že šortky i triko jsou skutečně šikovně šitý tak, aby nezadržovali přebytečnou vlhkost. Za horkých dnů je pot samozřejmostí, o to víc si člověk užije, když oblečení není zbytečně těžké a přilnavé jako skafandr.

  • Zaujalo mě

- Hmotnost

- Design

- Prodyšnost
Silvia Divékyová
Původní recenzi ze Světa běhu najdete zde

Líbil se článek?