Pánský svetr ADIS

Určitě to znáte sami. Čas od času nastane situace, kdy je potřeba obléknout teplejší vrstvu, která ale zároveň nebyla den předtím s vámi na kole/běhu/lyžích nebo jiné fyzicky náročné aktivitě. Ideálně mikinu, která se dá vzít jak do přírody, tak i na cestu po městě nebo do práce. Pro podobné situace máme řešení v podobě Tecnostretchové mikiny MANU (nebo dámské ANUA, recenze zde) a zejména v nabídce outdoorových svetrů, které nabízíme v různých obměnách už několik sezon.

Právě při hledání "univerzální" mikiny jsem vybíral mezi výše zmíněnými variantami. Volba nakonec padla na svetr ADIS, který sice univerzální mikinu zejména do města na první pohled evokovat nemusí, já ale jeho výraznější barvu beru jako plus.

STŘIH

Oblečení v první řadě musí sedět. Pro mě zásadní ale o to náročnější úkol. Většinou řeším krátké rukávy nebo moc široký střih (u velikostí XL). Proto mě příjemně překvapilo, že velikost L je mi téměř akorát.
Pro někoho může být kapuce přidaná hodnota, jiného otravuje. Osobně s ní problém nemám, ani pod bundou o ní téměř nevím. Protože nejde o mikinu do náročných podmínek, je límec nižší a při zapnutí nezakrývá ústa. To oceníte během dne, kdy například u sezení nepřekáží. Na druhou stranu při samostatném nošení (bez svrchní bundy) je krk více odhalený a šátek občas přišel vhod.

MATERIÁL

Z vrchní strany imituje pletený svetr, z vnitřní klasický fleece. Díky hladké vnější straně neomezuje při pohybu s navlečenou bundou, fleece zase dodává slušnou dávku tepelné izolace. Oboje během zimy najde uplatnění, svetr často používám jako druhou vrstvu. Ochranu proti větru nebo vodě však u ní nehledejte.
Velké plus zatím vidím (respektive nevidím) ve tvorbě žmolků, které se ani na spodní straně rukávů neobjevují - často můžou vznikat např. třením rukou o stůl (při práci na počítači).

DETAILY

Kapsa na prsou je fajn designový prvek, pěkně se do ní schovají klíče. Na telefon se hodí boční kapsy, díky zipům se dají hezky zajistit. Lemovaní rukávů a spodního lemu je gumičkami. Chrání nejen proti únikům tepla, ale drží mikinu pěkně na těle.
V mikině jsem zatím absolvoval několik výletů (jak svrchní, tak i spodní vrstva), běžně ji používám na pobíhání po městě nebo na cestu do práce, pokud spadnou teploty pod nulu. Určitě ale zvládne víc. Nebál bych se vzít ji na celodenní lyžovačku nebo víkend na horách. Pokud hledáte méně nápadné alternativy (bez kapuce), najdete stejný materiál i u jiných modelů.

  • PLUSY

+ Delší rukávy
+ Hřejivý materiál, který nežmolkuje

  • MÍNUS

- Nižší límec

 

Honza

Podívejte se, jak naše svetry zvládají zimní Spartan Race 

Líbil se článek?