VYBAVENÍ NA ZÁVODY - TRIKA

Běžecká sezona se rozjela na plné obrátky a spousta běžců by si ráda vyzkoušela třeba svůj první delší trailový závod. Nabízí se však otázka, co na sebe? Nová běžecká kolekce Klimatex by mohla spoustu těchto otázek zodpovědět. V první části se podíváme na běžecká trika a tílka.

Pokud se zaměříme na závody v horách, pak je asi největším faktorem různorodé počasí - v údolí se snad horkem zastavil čas, zatímco na hřebenech fouká čerstvý studený vítr, mlha mění vlhkost každým metrem a do toho občasná přeháňka. A za hodinu je tomu přesně naopak a opéká nás letní slunce. Vhodné vybavení pak vypadá jako nezbytná záležitost.
Text: Tomáš Šafránek & Kateřina Ryšánková (Klimatex Running Team)

PÁNSKÉ TRIKO NAVID

Triko NAVID - dalo by se popsat jako hybrid mezi trikem a tílkem, zejména díky kombinaci 2 materiálů. Rukávy jsou velmi prodyšné, působí jako ochrana před chladem či ostrým sluncem, avšak při vysokých teplotách umožní dostatečné větrání. Ovšem celé triko je velmi lehké a prodyšné. Jeví se jako skvělá volba do horkých dnů, ale také nepředvídatelného počasí.
Na pravém boku je opatřeno malou kapsou s uzavíráním na zip. Vhodná je například pro klíč, ovšem pouze samostatný (bez kroužku či jiných drobností). Pokud do kapsy umístíte něco těžšího, má tendenci poskakovat, popř. obsah „cinká”. Z určitého pohledu je této kapsy i škoda, jedná se opravdu o super lehké a prodyšné triko, tudíž zip přidává nějaké ty gramy navíc. Ale při běžném tréninku vás opravdu omezovat nebude a samostatný klíč v ní neucítíte.

  • Plusy

+ super lehký materiál
+ reflexní prvky
+ červená, dobře viditelná barva

  • Mínusy

- kapsa zvyšující hmotnost

- umístění kapsy na boku - těžší věci poskakují

PÁNSKÉ TÍLKO ABAS

V extra horké dny se každý kousek oblečení počítá, a v tom případě může být tílko tou jedinou správnou volbou. V mužské kolekci se objevil ABAS, klasický střih, poněkud volnější - pro někoho výhoda pro jiného ne, prostě podle zvyku. V podpaží a na zádech je opatřeno síťovinovým materiálem.

  • Plusy

+ síťovaná záda
+/- volnější střih

  • Mínusy
  • pocitově méně prodyšný materiál, jako NAVID

DÁMSKÉ TRIKO BARBET

Pokud hledáte dámskou alternativu běžeckého trika, můžeme doporučit model BARBET. Perfektní střih a nádherný design, velmi slušivá kombinace barev. Materiál přední části je o něco těžší než u trika NAVID, ovšem na záda a podpaží je použita prodyšná síťovina. Celkově je triko díky jemnému materiálu velmi příjemné na kůži.

  • Plusy

+ velmi povedený střih a design

  • Mínusy
  • Kačka si triko zamilovala a nenašla na něm negativum

DÁMSKÉ TÍLKO TUULA

Dámy rozhodně neprohloupí s tílkem TUULA, kde lze zopakovat superlativa vyřčená u trika BARBET. Slušivý střih i design, navíc lehký a prodyšný materiál. Co více od tílka chtít?

  • Plusy

+ slušivý střih a design

Líbil se článek?