Kouzlo oblečení z bambusové viskózy

Oblečení z přírodních materiálů je stále populárnější a větší oblibě se těší také mezi sportovci. Důvodem není jen to, že je na dotek velice příjemné, ale nabízí také celou řadu funkčních vlastností, kterým se oblečení ze syntetického vlákna nevyrovná. Součástí naší kolekce jsou nově produkty z bambusového vlákna, které zažívá v textilním průmyslu opravdový boom. Jaké jsou jeho výhody, proč se vyplatí do něj investovat a na jakých produktech z naší nabídky se o tom můžete na vlastní kůži přesvědčit?

Bambusové vlákno je textilní surovina získaná ze stonku bambusu, nejrychleji rostoucí rostliny na světě. Díky svým funkčním vlastnostem je tento materiál skvělou volbou pro výrobu sportovního oblečení. Materiál vás na první pohled i dotek zaujme svou hebkostí a jemností, nelepí se a je tak vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou. Oproti bavlně odvádí pot od pokožky až o 60 % rychleji a dokáže rychle a účinně eliminovat nežádoucí pachy, což každý sportovec i nesportovec zcela určitě ocení. Zároveň je antibakteriální, extra prodyšný a má výborné termoregulační vlastnosti. Při chladném počasí izoluje teplo a při vysokých teplotách krásně chladí.

Materiál vás na první pohled i dotek zaujme svou hebkostí a jemností, nelepí se a je tak vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou.

Pomyslnou „daní“ za jemnost čistě přírodního materiálu je jeho vyšší náchylnost k opotřebení a vytvoření děr, než je tomu u syntetických vláken, které se sice mohou opakovaným oděrem žmolkovat, ale budou držet déle pohromadě. Jako ideální spojení se tak jeví kombinace přírodního a syntetického vlákna a jejich funkčních vlastností. Kouzlo bambusu si můžete vyzkoušet na našich tričkách a spodním prádle, které jsou z 90 % vyráběny právě z bambusové viskózy. Zbytek složení materiálu je z elastanu, který zajišťuje jeho větší pružnost, schopnost udržet svůj tvar a zároveň snižuje jeho mačkavost.

Pokud ve vašem šatníku dosud chybí produkt z přírodního materiálu, rozhodně doporučujeme některý z nich vyzkoušet. Minimálně produkty z bambusové viskózy jsou za nás sázkou na pohodlí, které je základem fajn pocitu z jakéhokoliv pohybu.

Líbil se článek?